Rostliny pomáhají tříbit jemnohmotné vnímání

O úzkém propojení lidí a rostlin jsem již psala v článku Rostliny jako osobní průvodci životem. Rostliny mohou nejen dodat léčivé látky našemu tělu či uklidnit naše emoce, mohou nám také předávat informace, které nám pomohou při řešení nejrůznějších životních situací. Rostliny nám dokáží tříbit naše jemnohmotného vnímání a tím pomoci při sebepoznávání, vnímání svých myšlenkových vzorců a emočních otisků a propojení se svým vnitřní vedení – svojí intuici (6. čakra). Jemnohmotná oblast stále obsahuje hmotnou úroveň, je však již mnohem jemnější, jde o vnímání energií a jejich frekvenčního vlnění.

 

Jasnější jemnohmotné vnímání, kterém nás rostliny napomáhají otevřít, nám pomáhá uvádět fyzické, mentální a emoční tělo i celý náš život do rovnováhy z úrovně energií. Jemnohmotné vnímání zahrnuje nejen rozšíření vnímavosti na základě 5 základních „běžných“ smyslů, intuice jakožto 6. smyslu, ale součástí je také tělesná vnímavost.

Rostliny tím mohou být také naší oporou při rozhodování i při všech fázích realizace nějakého našeho záměru. Propojení s rostlinami se může naše vnímání rozšířit za hranice naší mysli, propojit se s naší intuicí, kde se otevíráme světelné rezonanci a jemnohmotným energiím. Rostliny zároveň pomáhají udržet se „nohama na zemi“ a harmonicky propojit to „nahoře“ s tím „dole“ a opačně.

Pro spojení s rostlinami není dokonce ani zapotřebí být s rostlinou v přímém kontaktu – v žádné fyzické podobě. Základem je ochota a schopnost vnímat její světlo. Ale jelikož žijeme ve fyzickém světě, je přirozené, když s rostlinami v různých formách jsme, když se jimi obklopujeme nebo s nimi pracujeme – když jsou součástí našeho jídelníčku, pijeme bylinný čaj, procházíme se v přírodě, éterickým olejem se masírujeme nebo se na chvíli zastavíme a meditujeme s aroma náramkem 😉 atd.. Fyzická podoba rostliny pro propojení s ní sice není nutností, pravděpodobně se však do ní zamilujete a budete chtít být v blízkosti rostlin v různých formách.

S rostlinami se můžeme propojit různými způsoby a přes jejich různé formy. Nevěřte, že jedna forma rostliny je lepší než jiná, otevřete spíše stavidla své mysli a nechte se vést svojí intuicí. Já osobně se kromě přímého kontaktu v přírodě velmi ráda propojuji s rostlinami skrze éterické oleje – buď přes čisté éterické oleje nebo v kombinaci s oleji rostlinnými. Miluji také stromy a dřevo. Velmi harmonické a synergické spojen tvoří rostliny v různých formách také s krystaly.  které s éterickými oleji tvoří úžasně harmonické spojení. To samé cítím také ve spojení éterických olejů s krystaly.

Vnímání jemnohmotných energií skrze intuici nemá být útěk do nadpozemsky lehkého éteru, ale naopak záměr je spolu s jemnohmotnými energiemi utvářet svůj „fyzický“ život a vnímat jimi situace a témata „všedních“ dnů. 

Rostliny nám dokáží pomoci při harmonizaci našeho energetického pole i při přepisu limbického otisku, kde jsou skvělými pomocníky zejména éterické oleje, které nás skrze čich propojují s naším limbickým – emočním systémem.

www.extrakt.cz

Rubriky Spolupráce s éterickými oleji | Napsat komentář

Napsat komentář