Esenciální oleje jako tekuté krystaly

Esenciální (éterické) oleje jsou koncentrované kapaliny, které se získávají z květů, trav, plodů, listů, kůr, kořenů, jsou často předlohou pro výrobu chemických léků. Moderní medicína využívá poznatky o jejich mimořádných účincích a snaží se tvořit jejich umělé „kopie“. Stejně tak potravinářský průmysl napodobuje jejich vůně a snaží se tak zaujmout.

Ať se však snažíme napodobit „živou esenci“ jakkoli, nikdy z ní skutečně živou vytvořit nedokážeme. Stejně tak to může být u samotných esenciálních olejů – obsahují-li syntetické látky nebo příměsi, mohou nám příjemně vonět, díky propojení čichového systému se systémem limbickým můžeme pocítit emoční změny, ale životadárná a léčivá esence v nich být vůbec nemusí.

Kvalitní esenciální oleje obsahují krystalické mřížky a jsou nosiči světla léčivých informací podobně jako například krystaly. To, že se esenciální oleje během chvíle mohou dostat do celého krevního oběhu, se všeobecně ví, dokáží toho však mnohem více.

Čisté esenciální oleje životadárnou esencí doslova září, obsahují různě barevné léčivé energie a světla, tzv. prány a působí na tělesné – buněčné úrovni, emocionální i duchovní. Harmonizují lidskou bytost jako celek – propojují hmotu s tím, co vnímáme jako nehmotné nebo to běžnými smysly většina lidí ani vnímat zatím nedokáže. Esenciální oleje nám pomáhají vnímat jemnohmotnou energii, vnímat nevědomé emoční otisky a vzorce myšlení a chování a stejně tak nám dokáží pomoci se od toho, co není s námi v souladu, pomoci odpoutat a být v čistším propojení se svým srdcem.

Na Extrakt se budeme věnovat esenciálním olejům jak z pohledu „běžné“ zdravotní aromaterapie – terapeutickým vlastnostem a účinným látkám konkrétních esencí, jejich použití při léčení nemocí nebo harmonizování emoční stavů, tak se v klubu Harmony with heart otevřeme komunikaci s nimi na jemnohmotné úrovni.

www.Extrakt.cz

Rubriky Intuitivní aromaterapie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Esenciální oleje jako tekuté krystaly

Komentáře nejsou povoleny.